Відповідно до історичних реалій - відновлюється традиційний для козацтва полково-курінний-сотенний стан.
Первинним підрозділом структури ОБ'ЄДНАННЯ є застава (3-6 козаків). Застави об'єднуються в рої (10-12 козаків), рої об'єднуються в загони (30-36 козаків), загони в сотні (100-120 козаків), сотні в курені (3 сотні), курені в полки (3 курені). Первинні підрозділи легалізуються відповідно до чинного законодавства.
Базовою структурою ОБ'ЄДНАННЯ являється козацьке товариство - курінь, які в містах об'єднуються в полки. Осередки (курені, полки) діють на підставі положення про осередки ОБ'ЄДНАННЯ, які затверджуються Великою Радою.
Вищим керівним органом ОБ'ЄДНАННЯ є Велика Рада, яка скликається один раз на рік. На Велику Раду запрошуються представники куренів (полків) з Отаманами. Кількість представників від куренів та полків встановлюється Великою Радою.
Велика Рада правомочна приймати рішення, якщо на ній присутні не менше половини загального числа обраних представників. Рішення Великої Ради приймається більшістю голосів від присутніх делегатів.
Позачергова Велика Рада може бути скликана за ініціативою 1/3 базових підрозділів.
У період між Великими Радами керівництво ОБ'ЄДНАННЯМ здійснює координаційно-розпорядний орган - Рада Отаманів, яка є вищім виконавчим органом ОБ'ЄДНАННЯ. Рада Отаманів скликається не рідше одного разу на квартал та в міру необхідності. До складу Ради Отаманів входять: Головний Отаман ОБ'ЄДНАННЯ, заступник Головного Отамана ОБ'ЄДНАННЯ, начальник штабу, суддя, окружний священик, окружна Старшина, всі Отамани полків з правом вирішального голосу.