Дніпропетровський козацький Округ
Азово-Чорноморського козацького війська
Українського козацтва
Погода
Мюню сайта
Категории раздела
Всеукраинское Казацкое войско
История казачества
Вера Православная
Полезно знать
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Казачество » История казачества

Чортомлицька січ під час Руїни.
Чортомлицька січ під час Руїни.
 
     Чортомлицька Січ (або Стара Січ) була заснована у 1652 році на острові Чортомлик при впадінні в Дніпро приток Чортомлик, підпільна і Скарбна. Проіснувала вона до 1709 року, коли була зруйнована за наказом Петра І.
     Навколо Січі були побудовані земляні укріплення та встановлено гармати. У центрі був майдан, навколо нього розташовувались курені та будинки старшини. В Січі існувала церква Покрови пресвятої Богородиці, зведена за рішенням загальної козацької ради. За межами укріплень містилися різні підсобні споруди, майстерні, кузні та ливарні. Там само було зведено приміщення, призначене для тимчасового розміщення іноземних послів і купців. В самій Січі існувало певне виробництво, зокрема, виготовляли порох, кулі, ядра.
      Після смерті Богдана Хмельницького у 1657 році, коли при владі в гетьманщині стає Іван Виговський, на Січі виникає опозиція до гетьмана. Виговський був вимушений зріктися булави, після чого і розпочався період "Руїни". Військо Запорозьке Низове в різні часи підтримувало різні політичні сили, що вели боротьбу за Україну (пропольські, промосковські, протурецькі). Та зі смертю кошового Івана Сірка в 1680р. Січ перестає активно втручатись та впливати на справи в Україні.
      З призначенням в 1687р. гетьманом України Івана Мазепи права запорожців обмежуються, на території Коша будуються фортеці для контролю над Запорозькою Січчю.  
 
Категория: История казачества | Добавил: Kozak (26.12.2011)
Просмотров: 591 | Теги: Чортомлицька січ під час Руїни, казак, казаки, история казачества, традиции казачества
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Вход
Поиск
Калькулятор
Курс валют
Ссылка на наш сайт
Код:
<script type="text/javascript"
src="//dneprvkv.at.ua/
informer/1-1"></script>
Copyright MyCorp © 2019