Дніпропетровський козацький Округ
Азово-Чорноморського козацького війська
Українського козацтва
Погода
Мюню сайта
Категории раздела
Всеукраинское Казацкое войско
История казачества
Вера Православная
Полезно знать
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Казачество » История казачества

Місцезнаходження Січей. Томаківська Січ.
Місцезнаходження Січей. Томаківська Січ.

     Всього за історію існування Січі на Запоріжжі їх було вісім. Самі різні обставини примушували козаків змінювати місцерозташування січей. Протягом 16-17 століття існували такі Січі як Хортицька, Томаківська, Базавлуцька, Микитинська, Чортомлицька.
     Томаківська Січ, що існувала з 80-х років 16 століття до 1593 року була першою достовірно зафіксованою джерелами військово-політичною організацією козаків, тобто мала кош і відповідала традиційному устрою Січі. Після створення в 1572р. польським королем Сигізмундом ІІ Августом реєстрового козацького війська переважна більшість козаків, що не ввійшли до реєстру змушені були самотужки вирішувати проблеми своєї самоорганізації, що й привело згодом до їх об'єднання в військово-політичну організацію - Запорізську Січ. За часів існування Томаківської Січі козацьке військо складало близько 10 тисяч. Воно приймало участь в повстанні Косинського, в походах на татарські землі та в морських походах на Турцію. Зруйнована ця Січ була у 1583 році 80-тисячним татарським військом.


Категория: История казачества | Добавил: Kozak (26.12.2011)
Просмотров: 612 | Теги: казаки, Томаківська Січ, украинские казаки, история казачества, Місцезнаходження Січей, традиции казачества
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Вход
Поиск
Калькулятор
Курс валют
Ссылка на наш сайт
Код:
<script type="text/javascript"
src="//dneprvkv.at.ua/
informer/1-1"></script>
Copyright MyCorp © 2019