Дніпропетровський козацький Округ
Азово-Чорноморського козацького війська
Українського козацтва
Погода
Мюню сайта
Категории раздела
Всеукраинское Казацкое войско
История казачества
Вера Православная
Полезно знать
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Статьи » Казачество » История казачества

Олешківська Січ.
Олешківська Січ.
     Після невдалих для Московської держави подій під час російсько-турецької війни 1811-1813 років та підписання Прутської та Андріанопольських угод Запорожжя потрапило під юрисдикцію Тупеччини. Тому Олешківська Січ, заснована в 1711 році, опинилась в межах Османської імперії та залежного від неї Кримського ханства.        
      Запорозьке військо відтепер перебувало у подвійній залежності від Османів та Гіреїв; за участь у військових виправах кримських ханів запорожцям було обіцяно невтручання у їхні внутрішні справи, даровано податкові пільги та право займатися їхніми традиційними промислами на всій території Кримського ханства.
      Олешківська Січ знаходилась на лівому березі Дніпра, навпроти сучасного Херсону. Тут козаки жили під турецькою владою десь до 1730 р. Ця Січ займала коло два гектари простору, мала план чотирикутника, обведена була ровами й валами, з редутами і воротами на 3.5 м. завширшки по північному боці. Посередині був рівний градий майдан на 70 м. завширшки. З цієї Січі не залишилося ні сліду.
      Ханські утиски викликали прагнення козаків повернутися на батьківщину. Перша така спроба була зроблена в 1714, але російський уряд відмовив запорожцям. У травні 1728 в Олешківський Січі виникло повстання. Козаки скинули кошового отамана Костя Гордієнка й рушили вверх по Дніпру. В 1734 царський уряд дозволив козакам заснувати на річці Підпільній, так звану Нову Січ.
Категория: История казачества | Добавил: Kozak (26.12.2011)
Просмотров: 465 | Теги: история украины, Олешківська Січ, обычаи, история сечи, Сечь, история казачества, традиции казачества
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Вход
Поиск
Калькулятор
Курс валют
Ссылка на наш сайт
Код:
<script type="text/javascript"
src="//dneprvkv.at.ua/
informer/1-1"></script>
Copyright MyCorp © 2019